Lechia Gdansk po spadku z Ekstraklasy rozpoczyna okres rozstań z zawodnikami. Dawid Kurminowski to pierwszy, który opuścił klub.
Co się stało?
Umowa Dawida Kurminowskiego została rozwiązana jednostronnie z powodu spadku Lechii Gdansk.
Kto następny?
Oprócz niego drużynę opuścili jeszcze Miłosz Kałahur, Matej Rodin, Bohdan Sarnawskyj, Aleksandar Ćirković, Maksym Diaczuk, Anton Carenko i Alex Paulsen.
Dlaczego to ważne?
Lechia Gdansk obecnie zajmuje 9. miejsce w Ekstraklasie z 37 punktami, 12 zwycięstwami, 6 remisami i 10 porażkami w 28 meczach. Ostatni mecz Lechia Gdansk przegrała z Niecieczą 2:3 (2026-05-23). | Stat | Value | | --- | --- | | Liga | Ekstraklasa | | Pozycja | 9 | | Punkty | 37 | | Zwycięstwa | 12 | | Remisy | 6 | | Porażki | 10 |
Co dalej?
Lechia Gdansk musi się teraz skupić na przygotowaniach do nowego sezonu i znalezieniu nowych zawodników, którzy pomogą klubowi awansować z powrotem do Ekstraklasy.
Lechia Gdansk Hub