Lechia Gdansk odchodzi od czołowych piłkarzy, w tym Mateja Rodina i Dawida Kurminowskiego. Prezes klubu, Paolo Urfer, atakuje PZPN za nieodwracalną szkodę poniesioną przez klub.

Co się stało?

Lechia Gdansk przechodzi obecnie trudny etap, ponieważ może zmienić się bardzo mocno po spadku z PKO Ekstraklasie do Betcliku 1 Ligi. Odejście Dawida Kurminowskiego to duży cios dla klubu, ponieważ był on jednym z czołowych piłkarzy.

Dlaczego to się stało?

PZPN wyznaczył termin na udzielenie odpowiedzi w sprawie odwołania się Lechii Gdansk do dnia 29 czerwca 2026 r. Klub nie mógł utrzymać kontraktu Dawida Kurminowskiego ze względu na wysokie wynagrodzenie oraz ryzyko finansowe.

Co dalej?

Lechia Gdansk musi się odbudować i znaleźć nowych piłkarzy, którzy pomogą klubowi awansować z powrotem do Ekstraklasie. Paolo Urfer przekonuje, że odejścia piłkarzy Lechii Gdansk to wina PZPN-u.

StatValue
LigaEkstraklasa
Pozycja9
Punkty37
Zwycięstwa12
Remisy6
Porażki10
Ostatni meczNieciecza 3-2 Lechia Gdansk (2026-05-23)